Podstawowym narzędziem do pielęgnacji trawników są grabie. Ze względu na to, iż są one używane do wielu prac ogrodowych, występują w kilku odmianach.

Wartymi polecenie są innowacyjne narzędzia ogrodnicze firmy RAMP. Bardzo ciekawym i przydatnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które posługują się kilkoma rodzajami grabi jest system Master-Klik. Grabie są mocowane na drążek za pomocą łącznika Master-Klik, umożliwiającego łatwy montaż i demontaż różnych grabi na tym samym drążku. Ponadto dla wygody pracy w konstrukcji grabi RAMP XL zaprojektowano specjalne otwory umożliwiające chwyt samych grabi i wykorzystanie ich jak wielkiej łapy do nakładania lub przenoszenia liści ze zgrabionej sterty na przykład na taczkę, czy do pojemnika.

Grabie RAMP to cała rodzina narzędzi niezbędnych w każdym ogrodzie. Produkowane są ze specjalnie zamawianego polimeru gwarantującego odpowiednią elastyczność i wytrzymałość. Taka innowacja spowodowała, że cieszą one się dużym uznaniem klientów. Oryginalne grabie RAMP mają charakterystyczny pomarańczowy kolor. Kupić je można w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie ogrodniczym w Polsce.