Podlewanie ogrodu – systemy nawadniania

Ładny ogród to dopełnienie wyglądu domu, miejsce naszego relaksu – ucieczka od miejskiego zgiełku. To ten element posesji, który jest widoczny z zewnątrz, podnosi wartość nieruchomości, a krótko mówiąc to to, z czego chcemy być dumni. Jak sprawić, aby niewielkim nakładem kosztów zawsze cieszył nasze oko? To proste. Zadbajmy przede wszystkim by był zawsze zielony czyli dobrze podlewany. Wybierajmy rozwiązania proste, bezawaryjne i wygodne w obsłudze takie jak automatyczne systemy nawadniania RAMP. Co wchodzi w skład podstawowej linii zraszającej? Ważne elementy to przyłącza na kran – to do nich dopinamy węże za pomocą szybkozłączy. Zasadą jest stosowanie szybkozłączki Comfort (bez zaworu AquaStop odcinającego wodę) w połączeniach do kranu. Na drugim końcu węża stosujemy szybkozłączkę AquStop posiadającą taki zawór i do niej możemy przypiąć różne urządzenia zraszające. Jednym z najchętniej wybieranych z naszej oferty zraszaczy jest Zraszacz Obrotowy RAMP R1325. Zaletą tego urządzenia jest cicha praca podczas podlewania, dokładnie zroszona powierzchnia, możliwość ustawienia go również na obszarze z nasadzeniami. Innymi godnymi polecenia urządzeniami są zraszacze wahadłowe RT1363 , RT1365. Podlewają obszar w kształcie prostokąta i stosuje się je do zraszania powierzchni blisko ścian domu lub ogrodzenia.

Systemy nawadniania ogrodów RAMP to również cały wachlarz pistoletów zraszających. Modnym i bardzo wygodnym urządzeniem w tej gamie produktów jest Lanca Profi RT1545. Lanca ma te same funkcje co wielofunkcyjny pistolet zraszający RT1445 czy RT1456, ale poprzez zastosowanie ruchomej głowicy zraszającej i umieszczenie jej na długiej rozsuwanej rurce teleskopowej uzyskujemy możliwość wygodnego podlewania wiszących donic lub dużych rabat. Dodatkowo ustawiając głowicę na ostry strumień „jet” otrzymujemy wspaniałe urządzenie do mycia samochodów, podjazdów czy elewacji.
Co zrobić, aby nasz ogród podlewał się sam? Firma RAMP zadbała również o stworzenie możliwości zaprogramowania podlewania ogrodu bez angażowania w tę pracę jego właścicieli. W ramach automatycznego systemu nawadniania ogrodu proponujemy podłączenie do kranu Sterownika do podlewania RT1650 do którego, następnie podłączamy wąż. Sterownik ma możliwość ustawienia godzin i czasu podlewania w różnych dniach tygodnia.

Cieszmy się więc naszym ogrodem i bądźmy z niego dumni, bo dzięki produktom RAMP Twój ogród będzie zawsze tryskał zielenią!!!

Facebook